Działa(my) pozytywnie


To już nasz trzeci duży projekt. Tym razem postanowiliśmy zająć się problemem przemocy rówieśniczej i internetowego hejtu. 


Działając zgodnie z metodą design thinking (poznaną dzięki programowi <Asy Internetu>, w którym uczestniczymy), zaczęliśmy od stworzenia sylwetek typowych nastolatków. Każdy z zespołów (dobranych losowo, spośród uczniów w różnym wieku) "powołał do życia" swojego ludzika. Nadal mu imię, zaprojektował wygląd, wyposażył w unikatowe cechy charakteru.



Drugim krokiem było stworzenie dwóch sytuacji, w których nasz nastolatek mógłby poczuć się źle. Jedna z nich miała być związana z sytuacją w świecie realnym. Druga to zdarzenie przeniesione wprost ze świata wirtualnego.

Każda z grup losowała problemy, którymi w dalszej części projektu miała się zająć. Odpowiedzią na pierwszy miała być bajka terapeutyczna napisana przez uczniów. Wymyślony nastolatek przenosił się do baśniowej rzeczywistości i tam znajdował pocieszenie oraz rozwiązanie swojego kłopotu.

Przemoc ze świata wirtualnego miała znaleźć swoje rozwiązanie w nakręconym przez grupy filmiku. Tym razem było nieco trudniej. Należało nie tylko wymyślić, jak pomóc, opracować scenariusz, rozdzielić między siebie role. Należało jeszcze przygotować dialogi w języku angielskim. Każdy pretekst jest dobry, by ćwiczyć :) 

Dodatkowym elementem projektu były miłe liściki. Każdy mógł napisać karteczkę, która trafiała do Pudełka Życzliwości, a stamtąd do adresata. Takie słówka to dobra recepta na szarość listopada ;) 


Mikronowy Zespół Projektowy

Komentarze