Zagrajmy w kropki

Wrzesień to miesiąc, w którym przyglądaliśmy się sobie. Nie tylko po to, by lepiej poznać siebie nawzajem, ale też dlatego, by lepiej poznać samych siebie. W ramach zakropkowanego projektu odkrywaliśmy swoje mocne strony i mierzyliśmy się ze słabościami. A zaczęliśmy od drzewa talentów.


Zastanawialiśmy się też, kim jest superbohater i jakie cechy trzeba posiadać, by nosić takie miano. Najważniejsze jednak, że próbowaliśmy nazywać emocje, które nam towarzyszą. Rzecz jasna nie wszystkie są przyjemne, doszliśmy jednak do wniosku, że każda z nich jest potrzebna.

W efekcie naszych działań powstały gry o zasadach memory. Na kwadratowych kartonikach narysowane były symbole, przypisane do konkretnych uczuć oraz ich nazwy (w języku polskim i angielskim). Zadanie polegało na tym, potrafić znaleźć parę lub trójkę pasującą do siebie. 



Oprócz nazywania emocji i odkrywania własnych mocnych stron, zabawiliśmy się w twórców zadań. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Kropki przygotowaliśmy wspólnie wielką grę (opartą o zasady stacji zadaniowych). Każdy z zespołów opracował zadania dla innych, a następnie rozwiązywaliśmy ćwiczenia, zdobywając kolejne gwiazdy na konstelacji :) Niektóre były prawdziwym wyzwaniem.

Po zgromadzeniu wszystkich punktów, szukaliśmy wiadomości o swojej formacji gwiazd (w której części nieba się znajduje, z ilu elementów się składa itp.). Chętni dokonywali przekładu a język angielski. Całość prezentowaliśmy pozostałym grupom. To było jedno z ciekawszych zadań, jakie kiedykolwiek mieliśmy przygotować :) 


Dodatkowym plusem projektu "Zagrajmy w kropki" było zapoznanie się z programem do tworzenia chmur wyrazowych oraz włączenie się w realizację ogólnopolskiego projektu etwinning.



Mikronowy Zespół Projektowy

Komentarze